Тема: Розв’язування вправ та задач на додавання, віднімання та множення
натуральних чисел.
Мета: Формування навиків у учнів додавати, віднімати та множити натуральні
числа; познайомити дітей з олімпійськими чемпіонами України; розвивати у
дітей любов до математики.
Обладнання: картки з завданням, конверт з правильною відповіддю.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
II. Перевірка домашнього завдання та актуалізація опорних знань
учнів.
Сьогодні на уроці ми будемо з вами розв’язувати приклади на різні дії з
натуральними числами. Але перше ніж почати урок, ми зробимо з вами
невеличку зарядку та пригадаємо основні поняття та правила пов’язані з
натуральними числами.
Зарядка. Якщо ствердження вірне – піднімаємо руки
перед собою, якщо ні – догори.
1. Натуральні числа ніколи не використовувались для
лічби предметів (ні)
2. Найменше натуральне число 1. (так)
3. Не існує найбільшого натурально числа . (так).
4. За розрядом десятків іде розряд тисяч (ні).
5. Щоб додати (відняти) два натуральних числа треба записати їх у стовчик,
розряд під розрядом. (так)
6. При множенні натурального числа на розрядну одиницю 10, 100, 1000 і т.д.,
треба дописати зліва стільки нулів, скільки нулів у запису розрядної одиниці.
(ні)
Ви дуже добре відповідали на запитання та вправно робили зарядку.
III. Назвіть, будь-ласка, що на вашу думку є необхідним для здоров’я.
Дніпропетровськ завжди був спортивним містом. Ще в ХІХ столітті у
Катеринославі проводилися спортивні змагання, Олімпіади.
Справжня спортивна біографія міста розпочалася з відкриттям на початку ХХ
століття спортивних клубів, спортмайданчиків, тирів, водних станцій,
будівництвом стадіонів.
Багато наших земляків у різні часи прославили наше місто своїми
спортивними досягненнями. Деякі з них неодноразово ставали чемпіонами
Європи й світу. Дніпропетровські спортсмени увійшли до складу Національної
Параолімпійської збірної і стали переможцями різних спортивних змагань і
першостей.
Особливою гордістю дніпропетровців є футбольна команда «Дніпро», яка
успішно виступає у вищій лізі України.
Яких ви знаєте олімпійських спортсменів?
Сьогодні на уроці ми не тільки розв’язуватимемо різні вправи на дії з
натуральними числами, а ще й познайомимося з деякими олімпійськими
спортсменами.
Гра “Хто швидше сяде у ракету?”.
Клас розбивається на дві команди, правильне виконання завдання
дозволяє команді перейти на слідуючи ступінь.
І команда II команда
1. 563236+2365 1. 89256-6450
2.9565-8799 2.57259+65264
3.1236•100-37820:10 3.375200:100+12•100
4.(х-3256)+123=132 4.458-(х-872)=132
X=3265 X=1198
119818 4952
766 122793
565601 82806
(в ракеті картка “Оксана Баюл “) Оксана Баюл – перша
олімпійська чемпіонка Незалежної України – фігурне
катання.1994 рік
Цього разу щоб отримати підказку вам необхідно розв’язати таке завдання
(на картці).
Знайка придумав приклади на порівняння чисел, але зошит впав на
мокру підлогу і деякі цифри розмило. Допоможіть Знайці, вставте
необхідні цифри.
а) 2*1<202; б) 6413>64*8; в) 45*8>4593;
г) 39826<3*845; д) 5*683<506*1.
Молодці! Отримуйте свою відгадку
Катерина Серебрянська – художня гімнастика, 1996 рік, літня
олімпіада
Лілія Підкопаєва – спортивна гімнастика, 1996 рік, літня
олімпіада
Рустам Шарипов – спортивна гімнастика, 1996 рік, літня
олімпіада
Хто же наступний?
Візьміть аркуш, який лежить у кожного на парті. На ньому зображена
схема, за якою працює комп’ютер. Вам необхідно знайти число на виході.
28 45 + 114 448 25
+
Якщо ви правильно знайдете число, отримаєте відгадку на
загадку.
Розв’язання:
28 45 1260 + 114 448 25
+ 1374 11200
12574
Відповідь: 12574
Тимур Таймазов – важка атлетика, 1996
рік, літня олімпіада
Розв’яжемо рівняння.
1. (х-34)+235=336 Відповідь:135.
2.146-(1436-х)=68 Відповідь:1358.
3.(186-х):3=42 Відповідь:60
Добре.
Володимир Кличко – бокс, 1996 рік, літня олімпіада
В’ячеслав Олійник – греко-римська боротьба, 1996
рік, літня олімпіада
IV. Домашнє завдання. Скласти задачу про спортивні змагання